Research Lab

Best practices Linkedin Social posting: Analyse van 3.661 posts en 5,1 miljoen impressies

Onderzoek naar format, onderwerp, accounttype en posttijd bij 22 Nederlandse B2B-bedrijven

Red Panda Works

June 1, 2026

19 min

Inhoudsopgave

TL;DR

  1. Persoonlijk profiel wint altijd. Mediaan 751 impressies versus 259 via een bedrijfspagina. Alle posts boven de 20.000 impressies kwamen van mensen, niet van pagina's.
  2. Carousels zijn het beste format, maar worden het minst ingezet. Slechts 5,4% van alle posts. Via een persoonlijk profiel halen ze mediaan 1.351 impressies.
  3. Welkomstposts zijn de best scorende posts in de hele dataset. Mediaan 3.248 impressies.
  4. Tips en productposts presteren het slechtst. Educational content scoort 50% onder het gemiddelde. Een mening werkt beter dan een lijstje.
  5. Tijdstip telt, maar is bijzaak. 07:00 en 18:00 presteren het best op bereik. Maar formaat en accounttype bepalen veel meer dan het tijdstip.

Posten op Linkedin kan frustrerend zijn. Je bent soms een dag bezig met het bedenken, schrijven en posten van een video op Linkedin. Het verhaal is sterk, de montage strak, alles ziet er gelikt uit. En wat levert het op? 2200 impressies. Even later zie je een post voorbijkomen. Het is een simpele foto met de tekst “Welkom, Mike” met 9800 impressies en 160 reacties. Hoe kan zo’n simpele post beter presteren dan een gelikte video?

Wij beheren al jaren LinkedIn profielen van tientallen B2B-bedrijven. We posten meerdere keren per week, meten de resultaten en sturen waar nodig bij.

Kortom: wij weten wat werkt en wat niet, op basis van jarenlange ervaring en internationale benchmarks.

Toch begonnen de internationale benchmarks te knagen. Ze geven niet altijd het juiste beeld. De VS is een andere markt dan Nederland, de bedrijven zijn groter en de budgetten ook. Wij willen advies geven op basis van harde cijfers, direct toepasbaar op onze doelgroep: B2B-bedrijven met lange sales cycles.

Tijd dus om in onze data te duiken.

We verzamelden 3.661 posts van 22 klanten.

Samen goed voor 5,1 miljoen impressies, verspreid over ruim een jaar.

We analyseerden welke formats werken.

Welke onderwerpen scoren.

En wat wint: de bedrijfspagina of het persoonlijke profiel?

Voor aanvullende context pakten we de internationale onderzoeken erbij. Onze eigen data schetsen een beeld, de internationale onderzoeken vertellen het verhaal. Die verklaren wat we in de data zien.

Dit rapport is onderdeel van het Red Panda Research Lab. Elke maand duiken we in onze eigen data en vergelijken die met internationale benchmarkrapporten. Zo weten we vroeg wat er speelt in B2B-marketing. Een paar inzichten uit dit rapport gaan in tegen wat veel marketeers denken te weten over LinkedIn.

Deel 0 — Hoe we 3.661 LinkedIn-posts hebben geanalyseerd

Voordat we de data induiken, eerst een korte introductie: waar komt onze data vandaan? We gebruiken een tool in Notion waarmee we voor een deel van onze klanten posts inplannen. Die data hebben we geëxporteerd.

De primaire databron bestaat uit exports van 22 B2B-organisaties, goed voor 4.957 gepubliceerde posts en in totaal 5,1 miljoen organische impressies op LinkedIn. De data beslaat de periode 2024–2026 en omvat zowel posts van persoonlijke profielen als bedrijfspagina's, verspreid over sectoren als IT, SaaS en professionele dienstverlening. Per post zijn impressies, reacties, commentaren, delingen, postformaat, accounttype en publicatietijdstip geregistreerd.

Om de eigen data in perspectief te plaatsen, is deze aangevuld met bevindingen uit extern platformonderzoek. Dat omvat onder meer Richard van der Blom's Algorithm InSights Report 2025 (analyse van 2,4 miljoen posts), Socialinsider's LinkedIn Benchmarks 2026 (1,3 miljoen posts van 16.645 bedrijfspagina's) en Metricool's formatanalyse van 673.658 posts. Door beide naast elkaar te leggen wordt zichtbaar waar eigen bevindingen afwijken van het marktgemiddelde en waar ze het bredere beeld bevestigen.

Waarom we met de mediaan rekenen

In dit rapport rekenen we met de mediaan, niet het gemiddelde.

Waarom? Eén virale post trekt een gemiddelde compleet scheef.

Stel: negen posts halen 200 impressies, één gaat los met 20.000. Het gemiddelde komt uit op 2.180. Geen enkele post zit daar in de buurt. De mediaan pakt de post in het midden: 200. Dat is wat een normale post oplevert.

Zo bleek het vaak te gaan met de LinkedIn-posts: een paar posts gaan viraal, de rest beweegt rond een veel lager niveau. Reken je met het gemiddelde, dan meet je vooral die uitschieters. Met de mediaan zie je wat je echt kunt verwachten.

Daarom: mediaan, tenzij expliciet anders vermeld.

Deel 1 — Welk postformat levert het meeste bereik op LinkedIn?

De belangrijkste vraag: welk format werkt het best? Maakt het uit of je een video, afbeelding of tekst post?

Ja, dat maakt uit. De data laat een duidelijke rangorde zien van de meest succesvolle formats, een rangorde die over vrijwel alle klanten en sectoren heen geldt.

Onze analyse van 3.661 posts van 22 klanten, samen goed voor 5,1 miljoen impressies, verspreid over ruim een jaar, geeft de volgende resultaten.

FormatPosts (n)Mediaan impressiesMediaan ER
Carousel1699202,55%
Afbeelding1.2117702,17%
Video5377111,99%
Tekst9276491,79%
Article (native)744901,75%

Meer dan de helft van alle posts, 2.138 van de 3.661, is een afbeelding of een tekst.

Het zijn de makkelijkste formats om snel te produceren, maar de data toont dat ze niet het meeste opleveren.

Carousels halen het hoogste bereik en worden het minst gebruikt

Één format steekt er met kop en schouders bovenuit: carousel posts. Een carousel combineert meerdere afbeeldingen of slides in één post, waarbij de lezer door de content heen swipet. Met een mediaan van 920 impressies en 2,55% engagement rate scoort het op beide metrics het best.

LinkedIn's algoritme beloont dwell time (de tijd die iemand bij een post stilstaat). De verschillende slides zorgen dat een lezer even de tijd neemt om de post te lezen. Elke swipe telt als apart interessesignaal en dat vertaalt zich direct in meer organisch bereik.

Mediaan impressies per post format: carousel 920, afbeelding 770, video 711, tekst 649, artikel 490

Carousel posts scoren hoog, maar worden nauwelijks ingezet. Slechts 5% van alle posts in de dataset is een carousel. Bij 6 van de 22 organisaties is dit het best presterende format, terwijl het bij geen enkele organisatie het meest gebruikte format is.

Het succes zit deels in het format, deels in het onderwerp. Carousel posts gaan vaak over een van deze twee topics:

  • Persoonlijk: foto's van een prijsuitreiking, een mijlpaal, een nieuwe medewerker, een bedrijfsfeest. Menselijk en uniek, precies het soort content waarvoor mensen stoppen met scrollen.
  • Diepgaande kennis: meerdere slides waarin je stap voor stap een onderwerp uitdiept. Geen lijstje, maar een verhaal.

Dat maakt carousels ook onze favoriete posts. Ze geven ruimte om kennis te delen, een verhaal te vertellen en iets van jezelf te laten zien.

Mediaan engagement rate per post format: carousel 2,55%, afbeelding 2,17%, video 1,99%, tekst 1,79%, artikel 1,75%

Waarom LinkedIn-articles weinig bereik krijgen in de feed

Wij zetten LinkedIn articles met succes in voor klanten. Het is dé plek om de diepte in te gaan. En een mooi pluspunt: je volgers krijgen bij publicatie meteen een melding. Maar deel je het article in een post, dan ziet bijna niemand het.

De mediaan van articles in de totale dataset heeft slechts 33 impressies, terwijl de tabel hierboven 490 laat zien. Dat verschil komt doordat we in deze analyse alleen bruikbare posts meetellen, met een drempel van minimaal 50 impressies per post. Articles met nul of weinig impressies vallen daardoor weg, waardoor het mediaan omhoog trekt.

In werkelijkheid haalt het overgrote deel van de articles nauwelijks bereik. LinkedIn geeft ze weinig ruimte in de gewone feed.

Hoe verhoudt onze data zich tot internationale cijfers?

We zijn niet de enigen die LinkedIn-formats meten. Grote benchmarkstudies uit 2025 en 2026 (waaronder Socialinsider met 1,3 miljoen posts, Metricool met 673.000 posts en Van der Blom's Algorithm Report met 2,4 miljoen posts) laten dezelfde ranglijst zien: carousels en visuele content presteren beter dan pure tekst, articles vormen in elke studie de hekkensluiter op organisch bereik.

Wat wel verschilt: de engagement rate (ER) ligt in de internationale studies hoger. Dat zit 'm in de meetmethode. Wij berekenen ER als comments en reacties gedeeld door impressies. Internationale benchmarks tellen ook een klik op de foto of op 'meer lezen' mee als engagement, vandaar de hogere getallen.

De ranglijst blijft overeind ondanks dat verschil in meetmethode. Dat bevestigt de eigen bevindingen op grootschalig internationaal niveau.

Mediaan engagement rate per post format: eigen portfolio tegenover internationale benchmark
Mediaan impressies per post format: eigen portfolio tegenover internationale benchmark
FormaatEigen data (mediaan imp.)Eigen data (ER)Extern benchmarkExterne bron
Carousel920 imp.2,55%7,00% ER; 1.451 gem. impressies; 2-3× bereiksmultiplier*Socialinsider 1,3M posts + Metricool 673K posts
Video711 imp.1,99%6,47% ER, maar bereik −36% YoYSocialinsider
Afbeelding770 imp.2,17%6,05% ER; 0,8 -1,2× bereiksmultiplier*Socialinsider
Tekst-only649 imp.1,79%4,50% ER; 1,07× bereiksmultiplier*SocialNexis
Polls——4,40% ER; bereik dalendConbersa, 2026
Articles490 imp.1,75%Laagste bereik van alle formatenVan der Blom 2025

*Bereiksmultiplier = een multiplier uitgedrukt als een factor ten opzichte van het platformgemiddelde van alle formats. Een multiplier van 1,07× betekent dus: tekst-only posts halen 7% meer bereik dan de gemiddelde post op LinkedIn.

Hoeveel verschilt het resultaat per organisatie?

Toch wisselt het resultaat per klant. Een afbeelding post haalt bij de ene organisatie 3,18% engagement rate, bij de andere 1,46%. Zelfde format, meer dan het dubbele verschil.

Format bepaalt dus niet alles. Doelgroep, sector en de keuze voor profiel of bedrijfspagina wegen even zwaar. Zie de ranglijsten in dit rapport als startpunt, niet als vaste regel.

Deel 2 — Persoonlijk profiel of bedrijfspagina, wat levert meer bereik op LinkedIn?

De vraag die we het vaakst terugkrijgen:

“Moeten we posten via de bedrijfspagina of via onze medewerkers?”

Ons antwoord was altijd al gebaseerd op data, maar nu we ons eigen onderzoek hebben gedaan, kunnen we het onderbouwen met harde cijfers.

In onze analyse waren de 3.620 posts als volgt onderverdeeld:

Aantal postsMediaan impressiesMediaan ER
Persoonlijk profiel1.9997511,6%
Bedrijfspagina1.6212593,3%

Persoonlijke profielen bereiken bijna drie keer meer mensen

Posts via een persoonlijk LinkedIn-profiel halen mediaan 751 impressies, tegenover 259 via een bedrijfspagina. Bijna drie keer minder.

Dit patroon herhaalt zich bij vrijwel elke organisatie die we onderzochten. De 30 best-bereikte posts in de hele dataset komen allemaal van persoonlijke profielen.

Hetzelfde geldt voor posts boven de 20.000 impressies.

Mediaan per post: persoonlijk profiel 751 impressies tegenover 259 voor een bedrijfspagina

Een bedrijfspagina krijgt van het algoritme minder feed-ruimte toegewezen. Extern onderzoek laat zien: bedrijfspagina's ontvangen gemiddeld slechts 5% van de beschikbare feed-ruimte; persoonlijke profielen domineren met ongeveer 65%. [Sprout Social - Q1 2026 Social Index]

Carousels via een persoonlijk profiel halen 11 keer meer bereik dan via een bedrijfspagina

Het vorige hoofdstuk liet zien dat het resultaat van een post deels afhangt van het format. Splits je deze data tussen persoonlijke profielen en bedrijfspagina's, dan blijkt dat verschil vooral zichtbaar bij persoonlijke profielen. Voor bedrijfsaccounts maakt het format veel minder uit: afbeelding, video en tekst leveren er ongeveer evenveel impressies op, en carousels presteren er zelfs zwakker dan de rest.

Mediaan impressies per post format, persoonlijk profiel tegenover bedrijfspagina

Persoonlijk posten levert op elk format meer bereik op, maar bij carousels is het verschil het grootst. Waar de eerder genoemde mediaan van 920 impressies een gemiddelde is over beide accounttypes, laat een split zien dat carousels op bedrijfspagina's juist het slechtst presteren en op persoonlijke profielen het best.

Waarom bedrijfspagina’s een hogere engagement rate hebben

Bedrijfspagina's scoren mediaan 2,4% engagement rate, tegenover 1,9% voor persoonlijke profielen.

Logisch te verklaren: een bedrijfspagina bereikt vooral eigen volgers, mensen die al kozen om die pagina te volgen en dus sneller reageren. Een persoonlijk profiel bereikt een breder netwerk, met meer mensen die de poster oppervlakkig kennen. Een kleiner deel daarvan reageert, dus het percentage daalt.

Tel je de aantallen reacties bij elkaar op, dan wint het persoonlijke profiel alsnog. Bij een engagement rate van 1,9% op 829 impressies kom je uit op 15 reacties. Voor bedrijfspagina's kom je uit op 13 reacties (ER 2,4% van 558 impressies).

Ook in dit overzicht zie je dat bedrijfspagina's op een hogere engagement rate kunnen rekenen. Het duidelijkste verschil zit in tekstposts: lage engagement bij persoonlijke profielen tegenover hoge engagement bij bedrijfsprofielen, waarschijnlijk om dezelfde reden als hierboven. Bedrijfsprofielen kunnen altijd rekenen op likes van een vaste groep fans (klanten, medewerkers); het format maakt daarbij minder uit.

Mediaan engagement rate per post format, persoonlijk profiel tegenover bedrijfspagina

Een bedrijfspagina werkt als visitekaartje. Wie mensen wil bereiken, post vanuit medewerkers.

Conclusie: organisaties die alleen via de bedrijfspagina posten, bereiken een fractie van wat mogelijk is. Drie tot vijf medewerkers die actief posten, maken meer verschil dan elke bedrijfspost.

Deel 3 — Welke onderwerpen scoren het best op LinkedIn?

Het format dat je gebruikt heeft invloed op je bereik. Of je via een persoonlijk profiel of bedrijfspagina post, maakt nog meer verschil. Maar het onderwerp van je post telt minstens even zwaar.

Veel contentkalenders draaien om wat er nu te melden is: een nieuw product, een tip, een mijlpaal. Onze data laat zien dat sommige van die vaste onderwerpen het structureel slecht doen, terwijl de onderwerpen die nooit op de kalender staan juist het beste scoren.

Ranglijst van LinkedIn-onderwerpen op mediaan impressies

De ranglijst laat duidelijk zien: LinkedIn beloont content waarin een mens centraal staat, niet content over een bedrijf.

De top wordt gedomineerd door persoonlijke onderwerpen, een nieuwe collega, een afscheid, een persoonlijke mijlpaal. Alles eronder heeft een zakelijker karakter en scoort consistent lager.

De onderwerpen die wél vaak gepland worden, doen het vaak slechter. Tips, productposts en klantcases vullen de meeste kalenders, maar staan onderaan de ranglijst. Vaak missen dit soort posts een persoonlijk verhaal of een herkenbaar gezicht.

Mediaan impressies per contenttopic: nieuwe medewerker 3.248 bovenaan

Waarom welkomstposts ruim vier keer meer bereik halen

Welkomstposts hebben een mediaan van 3.248 impressies, ruim vier keer het gemiddelde, met gemiddeld 80 reacties per post tegenover een gemiddelde van 23 voor de hele dataset. Hoe persoonlijker de post, hoe beter, zoals ook Deel 1 al liet zien.

25 van de 68 welkomstposts in de dataset haalden meer dan 3.000 impressies.

Opvallend: dit is een van de weinige topics waarbij bedrijfspagina's (mediaan 1.834 impressies) bijna net zo goed presteren als persoonlijke profielen (mediaan 2.148). Bij vrijwel alle andere topics is dat verschil veel groter. De beste posts in deze categorie haalden meer dan 9.000 impressies en 260 reacties.

De onderliggende reden: LinkedIn beloont posts waarbij de getagde persoon reageert. Als een nieuwe medewerker reageert op zijn eigen welkomstpost, ziet zijn netwerk de post ook, en een deel daarvan reageert weer mee. Het algoritme registreert die activiteit en toont de post aan meer mensen. Hetzelfde geldt andersom: bij een afscheidspost worden vaak collega's getagd die op hun beurt reageren.

Events en podcasts werken met een verhaal, niet met een aankondiging

Event-content scoort mediaan 683 impressies, maar de spreiding binnen deze categorie is groot. Aankondigingen zoals "schrijf je in voor ons webinar" halen weinig bereik.

Terugblikken waarbij iemand zijn beleving, een inzicht of een persoonlijk moment deelt, presteren structureel beter. De uitschieters in deze categorie zijn allemaal terugblikken, nooit aankondigingen. Sommige haalden meer dan 18.000 impressies.

Hetzelfde patroon zien we bij podcast- en interviewsnippets (mediaan 817 impressies, +61%). Het gaat niet om de aankondiging van een aflevering, maar om een concreet moment, een quote of een inzicht dat losstaand waardevol is.

Snackable content vanuit een gesprek werkt. Een promotiepost niet.

Tips, klantcases en productposts halen het minste bereik

Educational content staat onderaan met mediaan 255 impressies, 50% onder het gemiddelde. ‘5 tips voor...’ en ‘Wist je dat...’-posts halen consistent weinig bereik.

De uitzondering: educational content gekoppeld aan een sterk persoonlijk standpunt presteert soms uitzonderlijk goed, met uitschieters boven de 30.000 impressies. Maar op dat punt is het geen educational content meer, maar thought leadership.

Klantcases scoren mediaan 459 impressies. Dit onderwerp werkt alleen als lezers de genoemde klant herkennen, en bij een breed netwerk is die herkenning er meestal niet. Een enkele case gaat viraal, de meeste blijven onder het gemiddelde.

Posts die een dienst aanprijzen zonder menselijk verhaal verdrinken in de feed: dit is het laagst scorende topic in de dataset.

LinkedIn beloont mensen, niet merken.

Welke contentmomenten horen in je B2B-contentkalender?

Voor de praktijk betekent dit een verschuiving in waar de aandacht naartoe gaat. Een teamwisseling, een event bezoek of recap, dat zijn de momenten die nu vaak ongepland blijven, terwijl ze het meeste opleveren.

Dat betekent niet dat andere formats geen plek hebben op de feed. Klantcases hebben geen groot bereik nodig, je wilt de juiste persoon bereiken. Productaankondiging krijgen weinig bereik, maar slaan wel aan bij bijvoorbeeld de technische geeks die op een update aan het wachten waren.

Daarnaast is het - zoals altijd - afhankelijk van de sector. Een productaankondiging van Leadinfo of Notion maakt menig B2B marketeer erg gelukkig en kan rekenen op flink wat bereik en engagement.

Learning: Hou het persoonlijk. LinkedIn beloont mensen, niet merken.

Even eerlijk over de data

De 3.677 posts zijn ingedeeld op onderwerp op basis van de werktitel in de contentkalender. Dat werkt goed voor herkenbare categorieën als welkomstposts, vacatures en events, die consistent gelabeld zijn. Maar 80% van alle posts valt buiten die categorieën en is samengevat onder 'thought leadership', wat die categorie meer een vangnet maakt dan een betekenisvolle indeling.

Gebruik de cijfers in dit hoofdstuk als inspiratie, niet als bewijs. De richting klopt: welkomstposts en afscheidsberichten scoren hoog, tips en productposts scoren laag. Maar harde uitspraken over welk inhoudelijk onderwerp het beste werkt, kunnen we op basis van deze data niet maken. Daarvoor is een analyse nodig waarbij posts handmatig worden gelabeld op onderwerp.

Deel 4 — Wat is de beste tijd om te posten op LinkedIn voor B2B?

Niet alleen de post format, topic of soort (persoonlijk/bedrijfsaccount) hebben impact op de post performance. Ook de dag en tijdstip van posten kan impact hebben op hoe vaak je post wordt gezien. Zelf hielden we vaak 2 momenten aan:

  • 08:00–09:00 - de doelgroep start de dag op met scrollen op LinkedIn
  • 11:00-12:00 - veel activiteit rond lunchtijd

Maar onze data laten zien dat andere tijden wellicht beter werken.

Mediaan impressies per uur van plaatsing: 07:00 en 18:00 het hoogst

Posten om 07:00 of 18:00 levert het meeste bereik op

De verwachte piek in de ochtend (08:00–09:00) is de meest gebruikte posting-window met 1.276 posts, maar presteert niet het best.

De slechtst presterende tijden om te posten:

  • 09:00 → mediaan 504 impressies
  • 12:00 → mediaan 576 impressies
  • 22:00 → mediaan 373 impressies

De best presterende tijden om te posten:

  • 07:00 → mediaan 887 impressies (n=51) vroeg posten voor de ochtendrush werkt
  • 18:00 → mediaan 904 impressies (n=36) einde werkdag blijkt verrassend sterk
  • 08:00–09:00 → mediaan 504–610 het populairste tijdstip, maar middelmatige prestatie

Onze eigen data gaat dus in tegen wat intuïtief voelde als de beste tijd om te posten.

De verklaring is waarschijnlijk: concurrentie. Omdat iedereen om 08:00–09:00 post, is de concurrentie in de feed op dat moment het hoogst.

Hetzelfde zie je terug rond lunch, posts die worden geplaatst rond 12:00 presteren vaak slechter omdat “iedereen” rond deze tijd post. Vroeger (07:00) of later (18:00) posten geeft meer kans in de feed.

Extern onderzoek bevestigt dit. Uit een analyse van 2,6 miljoen posts blijkt dat het populairste postmoment niet het best presterende moment is:

"posting volume peaks at 9am... but the best-performing hour is 7am to 8am, just before the rush. By 9am, when the feed is flooded, the average post does measurably worse than it did an hour earlier." [MagicPost, 2026]

De verklaring die daarbij wordt gegeven, sluit direct aan bij wat wij zien:

"At 9am you are competing with everyone else's 9am post for that first batch. At 7:30am, you are one of the few things in the feed, so you get a cleaner first read."

Daarnaast zijn de eerste 60-90 minuten van posten het belangrijkste. [Expandi.io, 2026]

In die 60-90 minuten wordt elke post eerst aan een kleine testgroep getoond, en hun reactie bepaalt het verdere bereik. Op piekmomenten strijden veel posts gelijktijdig om diezelfde testgroep, wat de mediaan impressies per post drukt.

Op welke dag haal je het meeste bereik op LinkedIn?

Wil je een hogere kans op meer impressies? Post dan op een maandag of zaterdag. Daarnaast presteren vrijdag en zondag goed. Kortom: de dagen rondom het weekend zijn de best presterende dagen.

Donderdag is opvallend: het is de meest gebruikte postdag (877 posts) maar het laagst presterende. Waarschijnlijk JUIST om die reden: veel mensen posten op die dag waardoor jouw post moet opboksen tegen vele anderen.

Dat zie je ook terug bij de best presterende dagen. Onze data laten zien dat er juist op die dagen minder wordt gepost.

De spreiding in mediaan impressies tussen het beste en slechtste tijdstip op weekdagen bedraagt circa 530 impressies (373 om 22:00 vs. 904 om 18:00). De spreiding tussen formaten bedraagt 1.597 impressies (33 voor articles vs. 1.630 voor carousels). Tijdstip verklaart dus een fractie van wat formaat en accounttype verklaren.

Er is dus wel degelijk een effect: op het juiste tijdstip posten kan je post een boost in impressies geven.

Mediaan impressies per dag: maandag het hoogst, donderdag het laagst

Vijf vuistregels voor je LinkedIn-postschema

Op basis van de data gelden de volgende vuistregels - in volgorde van impact:

  1. Vermijd donderdag 08:00–09:00: de combinatie van de drukste dag en het drukste uur is de meest competitieve feed-omgeving in de dataset
  2. Test vroeg (07:00) of laat middag (17:00–18:00) voor persoonlijke accounts - lagere concurrentie, hogere mediaan bereik
  3. Maandag is de meest effectieve weekdag voor bereik
  4. Avondposten na 20:00 zijn zelden zinvol voor B2B-content gericht op zakelijk publiek
  5. Tijdstip optimaliseert nooit een slecht format: investeer eerst in formaat en accounttype, dan in timing

Deel 5 — Hoe het LinkedIn-algoritme in 2026 bereik bepaalt

Een tijd lang was engagement een van de weinige factoren die bepaalde of je post veel werd getoond. In die periode waren zogenaamde engagement-pods populair: binnen zo'n pod spraken bedrijven en personen af dat een geplaatste post automatisch een like of comment kreeg van de andere leden.

Die tactiek heeft al een tijdje geen effect meer. Dezelfde tien mensen die op je post reageren, zorgen ervoor dat je post vooral aan die tien mensen wordt getoond, en de kans is groot dat die mensen niet in je ICP zitten.

Daarnaast is engagement een steeds minder belangrijke graadmeter.

Het succes van een post is nu afhankelijk van veel andere factoren.

Één van de grootste: dwell time.

Dwell time gaat over hoe lang iemand bij een post stilstaat, of ze op 'meer lezen' klikken, hoeveel slides ze door swipen. Daarnaast evalueert LinkedIn's algoritme model (360Brew) inmiddels de expertise en context van content.

Dit verklaart waarom generiek "5 tips"-content structureel minder goed presteert: het algoritme herkent de content als niet-onderscheidend. Dit soort tips worden makkelijk opgesteld door LLM’s. Een mening of een visie op een trend valt moeilijk te generen en presteert dus beter.

Deel 6 — Stuur je op engagement rate of op impressies?

Nog een belangrijk punt om te delen. Engagement rate is het percentage kijkers dat reageert. Impressies tellen hoeveel mensen de post zien. De twee bewegen vaak tegen elkaar in.

Hoe groter het bereik van een post, hoe meer mensen de poster nauwelijks kennen, en hoe minder vaak ze reageren: het percentage daalt terwijl het bereik stijgt. Een hoge engagement rate is daarom zelden een teken van een sterke post. Vaker is het een teken van een kleine, trouwe kring kijkers.

We zien dat terug in onze eigen data. Bedrijfspagina's halen mediaan 558 impressies met een engagement rate van 2,4%. Persoonlijke profielen halen 829 impressies met 1,9%. Op het percentage wint de bedrijfspagina. Maar op aantal comments is vrijwel altijd het persoonlijke profiel de winnaar.

Engagement rate heeft wel een functie: gebruik hem om posts binnen hetzelfde account te vergelijken. Zakt de rate terwijl het bereik gelijk blijft, dan landt de content minder goed bij het vaste publiek. Voor vergelijkingen tussen accounts, of tussen profiel en pagina, zegt het cijfer minder.

Learning: stuur op impressies en het absolute aantal reacties. Reken percentages altijd om naar aantallen voordat je er een conclusie aan verbindt.

Deel 7 — Vier lessen voor meer LinkedIn-bereik in B2B

We verzamelden 3.661 posts van 22 klanten. Samen goed voor 5,1 miljoen impressies, verspreid over ruim een jaar.

We analyseerden welke formats werken, welke onderwerpen scoren en wat wint: de bedrijfspagina of het persoonlijke profiel.

Hier komt elke keer hetzelfde verhaal terug: LinkedIn beloont mensen, geen merken. De beste posts hebben een gezicht, een eigen mening of een onderwerp dat het netwerk raakt. Op elk punt in dit rapport wint de menselijke kant.

Persoonlijke profielen verslaan bedrijfspagina's.

Een welkomstpost verslaat een productpost.

Een mening verslaat een lijstje van tips.

En dat is goed nieuws: het geeft aan dat je niet altijd een groter budget nodig hebt, en ook geen duurdere video's. Je moet vooral veel van jezelf laten zien. Hou het persoonlijk en je posts hebben een grotere kans op succes.

Vier learnings voor B2B-marketeers

  1. Laat je medewerkers/collega’s posten
    Persoonlijke profielen halen mediaan 751 impressies tegenover 259 voor bedrijfspagina's. Het bereiksverschil is bijna drie keer. Alle posts boven de 20.000 impressies in onze dataset kwamen van personen, geen enkele van een pagina. Nog niet gestart met het activeren van collega's? Doe dat nu: drie tot vijf actieve posters leveren meer op dan elke verbetering aan de bedrijfspagina. Het hoeft geen groot programma te zijn, begin met de mensen die al iets te vertellen hebben.
  2. Maak meer carousels
    Carousels halen het meeste bereik (mediaan 920 impressies) en de hoogste engagement rate (2,55%). Toch is slechts 5,4% van alle posts een carousel. Zet ze in via een persoonlijk profiel: daar is de mediaan 1.351 impressies tegenover 119 via een bedrijfspagina.
  3. Welkomstposts zijn de best presterende posts
    Plan elke teamwisseling als contentmoment. Welkomstposts zijn het best scorende onderwerp in de hele dataset: mediaan 3.248 impressies, ruim vier keer het gemiddelde. Afscheidsberichten doen het met mediaan 1.346 impressies ook sterk. Deze momenten staan bijna nooit in de contentkalender. Zet ze erin. Elke nieuwe collega is een post, elk vertrek ook.
  4. Post op het juiste moment
    Timing heeft invloed, maar is de kleinste factor van de drie. De echte uitschieters op bereik zijn 07:00 (mediaan 887 impressies) en 18:00 (mediaan 904 impressies) - tijdstippen die maar weinig worden gebruikt.

    Op engagement rate scoren 17:00 (2,1%) en 19:00 (2,3%) het hoogst. Maandag is de sterkste postdag op bereik, donderdag (de meest gebruikte dag in de dataset) de zwakste.

    Het verschil tussen de beste en slechtste dag is kleiner dan het verschil tussen een carousel en een tekstpost. Optimaliseer eerst het format en het account, dan het tijdstip.

Methodologie: Hoe we dit hebben gemeten

Dataset

De primaire databron bestaat uit 22 geanonimiseerde CSV-exportbestanden afkomstig uit het social media management platform van evenzoveel B2B-organisaties. De gecombineerde dataset omvat:

  • 4.957 individuele posts
  • 5,1 miljoen totale impressies
  • Periode: 2018–2026 (kernanalyse beperkt tot 2024–2026, n=3.661 posts)
  • Sectoren: B2B IT, SaaS, professionele dienstverlening, vastgoed, sport & leisure, financiële diensten

Keuze voor mediaan als centrale maat

Alle centrale analyses gebruiken de mediaan in plaats van het gemiddelde. LinkedIn-impressiedata kent een sterk rechtse scheefverdeling: een klein aantal posts met zeer hoog bereik (10.000–50.000 impressies) trekt het rekenkundig gemiddelde sterk omhoog en geeft een vertekend beeld van de "typische" prestatie. De mediaan is robuuster voor dit type data.

Carousels vs. multi-asset posts

Carousels en multi-asset posts staan in de brondata als twee aparte labels geregistreerd, maar bij meerdere organisaties worden ze door elkaar gebruikt. Posts die inhoudelijk carousels zijn, staan bij sommige klanten als multi-assets in de tool, en andersom. We hebben ze daarom samengevoegd tot één categorie. De cijfers zijn betrouwbaarder dan wanneer we ze apart hadden gelaten.

Filtercriteria en kwaliteitsborging

De volgende filtercriteria zijn toegepast:

  • Tijdsvenster: voor tijdsgebonden analyses (uur, dag, maand) zijn alleen posts uit 2024–2026 meegenomen. Posts uit eerdere jaren (sommige klanten hebben historische data terug tot 2018) beïnvloeden het beeld omdat het platform en algoritme sindsdien sterk zijn veranderd.
  • Minimale n per categorie: voor uur- en daganalyses zijn uitsluitend tijdslots met minimaal 15 posts meegenomen om toevalsruis te beperken.
  • Impressiedrempel: posts met 0 impressies zijn uitgesloten (veelal concept- of foutief gepubliceerde posts).
  • ER-drempel: posts met een berekende ER boven de 50% zijn uitgesloten als statistische outliers (vrijwel altijd posts met extreem laag bereik, bijvoorbeeld 2 impressies en 1 reactie).

Bekende beperkingen van de primaire data

  • Onboarding-effect: meerdere klanten startten hun LinkedIn-aanwezigheid binnen de meetperiode. Accounts met 0–50 volgers genereren structureel lage impressies ongeacht contentkwaliteit, wat vroege meetperioden naar beneden vertekent.
  • Accumulatie-effect: posts publiceren impressies over tijd. Een post van 6 maanden oud heeft meer accumulatietijd dan een post van 2 weken. Directe maandvergelijkingen zijn daardoor vertekend ten nadele van recente maanden.
  • Formaat-definitie: het formaat carousel en multi_assets zijn in de brondata als aparte categorieën geregistreerd, terwijl externe benchmarks deze samenvoegen. Vergelijking vereist bewuste mapping.
  • Ontbrekende topic-data: de kolom Content pijler is niet voor alle klanten en posts consistent ingevuld, waardoor topic-analyse beperkt is tot subsets van de data.
  • Geen weekenddata: slechts 53 van de 3.661 geanalyseerde posts zijn in het weekend gepubliceerd (< 2%), wat weekend-analyses statistisch onbetrouwbaar maakt.

Bron 2 - Gebruikte externe LinkedIn-onderzoeken (2025–2026)

De secundaire databron bestaat uit 20 gepubliceerde studies en benchmarkrapporten over LinkedIn-performance, gepubliceerd tussen april 2025 en juni 2026. De bronnen zijn geselecteerd op basis van: (1) expliciete vermelding van steekproefomvang, (2) recente publicatiedatum (maximaal 15 maanden oud ten opzichte van de analysedatum), en (3) methodologische transparantie.

Overzicht externe bronnen

BronSteekproefPeriodePrimaire focus
Richard van der Blom - Algorithm InSights Report 20251,8–2,4 miljoen posts2024–2025Algoritme, formaten, timing
Socialinsider - LinkedIn Organic Benchmarks 20261,3 miljoen posts, 16.645 pagina's2025–2026Formaat-ER, bereik per type
Metricool - Post Format Analysis673.658 posts2025Formaat vs. impressies en ER
AuthoredUp - Best Performing Content 20263 miljoen posts2025–2026Content topics, bereik per onderwerp
Sprout Social - Q1 2026 Social Index52 miljoen postsQ1 2026Accounttype, engagement rates
LinkPost - Algorithm Study 2026438.413 posts2026Algoritme-mechanica
Oktopost - Q1 2026 B2B BenchmarkNiet gepubliceerdQ1 2026B2B-sector ER, formats
Tony Rochet - Q3 2025 Organic Reach Analysis310.000+ postsQ3 2025Bereiksdaling, format multipliers
GrowWithGhost - Post Formats Ranked 2026Niet gepubliceerd2025–2026Formaat-impressies, ER
SuperGrow AI -Best Time to Post on LinkedIn in 20268 miljoen posts2026Beste tijd om te posten
MagicPost - What's the Best Time to Post on LinkedIn in 2026?2.6 miljoen posts2026Beste tijd om te posten
Vulse - LinkedIn Content Benchmarks 20261,3 miljoen posts2026Formats, employee advocacy
SocialNexis - B2B Engagement Benchmarks 2026Niet gepubliceerd2026B2B ER per sector
Meet Lea - Employee Advocacy 2026Niet gepubliceerd2026Advocacy-multipliers
DSMN8 / Jody Leon - Advocacy Benchmark 2026Niet gepubliceerd2026Advocacy-adoptie, frequentie
Agility PR / SocialPubli - Advocacy Benchmark 2025Niet gepubliceerd2025Advocacyreach, engagement
StraightIn - Best Month for Lead GenerationCampagnedata2024–2025Seasonality, conversie per maand
Prospectory - Carousels vs Video: Dwell Time 2026Niet gepubliceerd2026Dwell time mechanica
Ordinal - LinkedIn Company Page Reach 2026Niet gepubliceerdjan 2026Bereiksdaling bedrijfspagina's
Expandi.io - How the LinkedIn Algorithm Works in 2026Niet gepubliceerdMei 2026Linkedin Algorithm

Beoordeling en weging van externe bronnen

Niet alle externe bronnen hebben gelijke methodologische kwaliteit. De volgende weging is gehanteerd:

Hoogste betrouwbaarheid - bronnen met expliciete steekproefomvang ≥ 100.000 posts en gedocumenteerde methodologie:

  • Van der Blom (1,8–2,4M posts, 6 maanden onderzoek, 20+ experts)
  • Socialinsider (1,3M posts, gestandaardiseerde dataverzameling)
  • Metricool (673K posts, eigen platform-data)
  • AuthoredUp (3M posts, eigen platform-data)
  • Sprout Social (52M posts, eigen platform-data)

Gemiddelde betrouwbaarheid - bronnen met vermelde steekproef maar beperkte methodologische toelichting:

  • Tony Rochet (310K posts, gecombineerde datasets)
  • LinkPost (438K posts)

Indicatief - bronnen zonder expliciete steekproefgrootte, gebruikt ter illustratie of triangulatie:

  • GrowWithGhost, SocialNexis, Oktopost, Meet Lea, Ordinal, Prospectory

Bekende beperkingen van de externe data

  • Aggregatieniveau: alle externe studies rapporteren over het totale LinkedIn-platform, inclusief grote personal brands met 100.000+ volgers en internationale enterprise-accounts. Dit trekt gemiddelden en medianen structureel omhoog ten opzichte van een B2B-portfolio in een opbouwfase.
  • Rapportageformaat: externe bronnen rapporteren wisselend gemiddelden, medianen of multipliers. Directe vergelijking van absolute impressiecijfers vereist voorzichtigheid; de Van der Blom-studie rapporteert bijvoorbeeld primair in multipliers en percentages, niet in absolute impressieaantallen.
  • Platformwijzigingen: het LinkedIn-algoritme is in de periode 2024–2026 meerdere keren significant gewijzigd. Bevindingen uit studies van vroeg 2025 zijn mogelijk niet volledig van toepassing op de situatie medio 2026.

Analysemethoden

Vergelijkende analyse

Bevindingen uit de primaire portfoliodata zijn systematisch naast externe benchmarks gelegd om drie vragen te beantwoorden:

  1. Bevestigt de eigen data de externe bevindingen? (richting en orde van grootte vergelijkbaar)
  2. Nuanceert de eigen data de externe bevindingen? (zelfde richting, andere magnitude - met verklaring)
  3. Contrasteert de eigen data met externe bevindingen? (andere richting - nader onderzocht)

Statistisch voorbehoud

Het rapport trekt geen causale conclusies. Alle verbanden zijn correlatief van aard. Het is bijvoorbeeld niet mogelijk om op basis van de beschikbare data te concluderen dat een bepaald tijdstip oorzakelijk leidt tot meer impressies - andere factoren (formaat, accounttype, netwerkgrootte, contentkwaliteit) zijn confounders die niet volledig gecontroleerd zijn.

Drempelwaarden voor betrouwbaarheid

  • Tijdsanalyses: minimaal n=15 posts per tijdslot
  • Formaat-analyses: minimaal n=10 posts per formaat × accounttype-combinatie
  • Topic-analyses: gerapporteerd als indicatief wanneer n < 30

Toepasbaarheid en generaliseerbaarheid

De bevindingen zijn het meest direct toepasbaar op:

  • B2B-organisaties met een actieve LinkedIn-aanwezigheid in de Nederlandstalige markt
  • Accounts in een groei- of opbouwfase (0–5.000 volgers voor bedrijfspagina's; 500–10.000 connecties voor persoonlijke profielen)
  • Organische contentstrategieën zonder significante advertentiebudgetten

De generaliseerbaarheid naar grote enterprise-accounts, B2C-organisaties, of markten buiten Nederland/België is beperkt en vereist aanvullend onderzoek.

Wat we niet kunnen zeggen

De data laat samenhang zien, geen oorzaak. Dat carousel posts meer impressies halen dan tekstposts wijst niet vast op het format als oorzaak. Onderwerp, schrijver en moment spelen mee. De patronen komen breed genoeg terug om als richtlijn te gebruiken.